mój garnuszek-moja kulinarna fantazja. DOMOWO , SMACZNIE , ZDROWO...
RSS
niedziela, 31 sierpnia 2014
nowe, kolorowe torciki

TORT NA ROCZEK:

l1

l3

torcik śmietankowy. Waga około 2kg.

TORT  "MONSTR HIGH".

mh1

mh2

Biszkopt czekoladowy, przekładany bitą śmietaną. Waga 2kg.

Tagi: torty
19:10, dorotamirowska
Link Dodaj komentarz »
moja niedziela...

Już od bardzo dawna nie miałam w pracy wolnej niedzieli... Jest cudownie. garstka grzybków zebrana przez męża była bazą dzisiejszego śniadania: jajecznica... i był pewien plan. Ale znając mój zapał - plan legł w gruzach. Leniłam się prawie cały dzień. No może wykazałam się ciut w kuchni: smaczny rosołek, pieczone udka i mizeria. Typowo niedzielny obiad. Ale jaki smaczny... Potem oczywiście popołudniowa drzemka i kawałek słodkiego..

NAJZWYKLEJSZA KRUSZONKA ZE ŚLIWKAMI:

  • 250g masła lub margaryny ( tu DELMA)
  • 3/4 szkl. cukru drobnego
  • 1.5szkl. mąki tortowej
  • śliwki około 250g
  • cukier puder do dekorowania

Z mąki, masła i cukru zagniatamy tzw. kruszonkę. Musi mieć konsystencję grudek.. Śliwki myjemy i drylujemy. Dzielimy na połówki lub ćwiartki jeśli są dość duże. Posypujemy cukrem i odstawiamy na chwile.Małą tortownicę natłuszczamy, posypujemy mąką i kruszymy na dno połowę naszej kruszonki. Na niej układamy śliwki i zasypujemy pozostałą kruszonką. Pieczemy w nagrzanym piekarniku w 180*C przez około 35-40min. dekorujemy cukrem pudrem.

slkr1

Najlepiej smakuje na gorąco.. a do tego łyżka gęstej śmietany...Tagi: ciasta
18:39, dorotamirowska
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 sierpnia 2014
w "międzyczasie"

Ponieważ ze 100% 95% pochłania moja praca mam teraz ograniczony czas na moje torcikowo. Ale staram się jak mogę, by chociaż kilka zamówień w tygodniu przyjmować. Oto ostatnie moje wypieki:

TORCIK "CYCUSZEK" DLA MĘŻA:

C1

C2

tort czekoladowy, waga około 1,5kg.

TORT "PSZCZÓŁKA MAJA":

maja1

maja2

maja3

tort malinowo - śmietankowy, waga około 2,5kg.Tagi: torty
12:30, dorotamirowska
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 sierpnia 2014
takie tam torciki

TORT NA ROCZEK :

wik1

TORT Z KASIORKĄ:

kasa

Tagi: torty
21:23, dorotamirowska
Link Dodaj komentarz »
I po wakacjach

W sumie moje wakacje trwały aż 3 dni ale były wspaniałe. Po rozpoczętym remoncie pokoju syna ( gimnazjalisty) postanowiliśmy wybrać się nad nasze morze. Byłam trochę sceptycznie nastawiona.... ale ogólnie m ile zaskoczona czystością morza, plaży i co najważniejsze mieliśmy wspaniałą pogodę! Całe 3 dni słoneczko! Ale najwspanialsze było to, że po prawie 15 latach zaplanowaliśmy spotkanie z moja koleżanką ze szkolnej ( licealnej) ławy. No nie mogłyśmy powstrzymać łez... nie mogłyśmy się nagadać... Wspaniali ludzie, wspaniała rodzina ( obecnie moja psiapsiółka mieszka w Anglii) jej przyjaciele również i właśnie z nimi spędziliśmy 3 wspaniałe i pełne życzliwości dni. Naprawdę po niemiłych i zbyt drażliwych doświadczeniach ostatnich dni ( praca i męża i moja) takie odstresowanie się przydało. Dziękuję Wam kochani bardzo serdecznie za wspaniałe wakacje... mam nadzieje ,że za rok do Was również dołączymy! Może na stałe....

eij

po 15 latach 15kg więcej i po 15 zmarszczek.... hehehehh ale i tak się kochamy!

Tagi: różne
21:21, dorotamirowska
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Top Blogi